Ebru + İzzet / İstanbul düğün fotoğrafları

En son güncellendiği tarih: 27 Nis 2020


Sevgili Ebru ve İzzet'le düğün günü dışında bir konsept çekime imza attık. Eğer ki çift düğün günü tüm gün çekim talep etmiyorsa ve düğün belgeseli peşinde değil de bir dış çekim istiyorsa bizim tavsiyemiz hep düğün gününden farklı bir günde çekim yapmaktan yana. Düğün günü dışında yapılan dış çekimlerin bir sürü avantajı oluyor, bunlardan en önemlisi istediğimiz saatlerde çekim yapabilecek oluşumuz. Çünkü iyi fotoğraflar sadece günün belli saatleri -ya sabah çok erken saatler ya da gün batmadan bir kaç saat öncesi - çekilir. Düğün günü programı ise genelde sadece bize öğle vekitlerinde çekim yapmaya izin verir ki bu fotoğrafik açıdan en kötü saatlerdir. Güneş tam tepedeyken yüzde sert gölgeler oluşturur ve çekim alanını çok kısıtlar.

Bir diğer avantaj ise düğün günü yoğunluğundan ve stresinden uzak çekim yapabilme imkanıdır. 1-2 saat değil, eğer modumuzdaysak istediğimiz kadar çekim yapabilme özgürlüğümüz var.

Ayrıca istediğimiz yere gitme özgürlüğümüz de var. Hatta zaman sıkıntımız olmadığı için değişik kıyafetlerle hem düğün dış çekim + trash the dress tadında çekimi bir arada yapabiliyoruz ve bir taşla iki kuş vurmuş oluyoruz ki Ebru ve İzzet'le yaptığımız çekim de tam olarak bu şekildeydi.

Düğün günü dışında çekim yapan çiftlerimin neredeyse hemen hepsiyle yarım gün çekim yapıyoruz. Bu şekilde hem 2-3 farklı lokasyonda gerçekleşiyor çekimler, hem de gelinlik ve damatlıkla bir dış çekim yapıp 2. bir kıyafet giyebiliyorlar seçtiğimiz konsept dahilinde.

Aşağıdaki çekimi de bu yönde yaptık ve buradan sevgili Ebru ve İzzet'e tekrardan mutluluklar diliyoruz.


#şehirtemalısavethedate #istanbulsavethedate #ankarasavethedate #izmirsavethedate #trashthedress #istanbuldışçekim #konseptçekim #konseptdüğün #şiledışçekim #ağvadışçekim #kilyosdışçekim #belgraddışçekim #saklıgöldışçekim #saklıgölfotoğrafları #şilefotoğrafçekimi #düğünfotoğrafçısı #düğün #düğünfotoğrafçı #düğünfotoğrafçekim #nişan #nişanfotoğrafçısı

529 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

info@deryaengin.com

© 2017 all rights reserved by Derya Engin

Istanbul belgesel düğün fotoğrafçısı

  • Instagram - Black Circle
  • Vimeo
  • Facebook - Black Circle