Stil danışmanıyla konsept fotoğraf çekimi / Bürde + Göksu

En son güncellendiği tarih: Nis 21


Her aşk farklıdır. Her çiftin hikayesi ise kendine özgüdür. Hatta çiftlerin birbirlerine duydukları sevgi bile değişkenlik gösterebilir. Birbirinizle tanışma hikayeniz, birbirinizin en sevdiğiniz özellikleri vb gibi ufak şeyler aslında sizin ilişkinizi özel ve kendine has yapan unsurlardır. İşte buradan hareketle fotoğraf çekimini size özel yapmanın yolunu ararken çıktı bu fikir. Save the Date çekiminde ne giyeceğim, neyi nasıl uyduracağım? Şu elbiseyi alsam altına nasıl ayakkabı uyar? gibi sorulara cevabımız var:) Bir stil danışmanının ellerine kendinizi bırakıyorsunuz ve "Çekimde güzel durur mu?" kaygısı yaşamıyorsunuz. Bir stil danışmanı eşliğinde çekim öncesi size styling hizmeti veriyoruz. Bize aklınızdakileri söylüyorsunuz, birlikte fikirleri geliştirerek bir konsept oluşturuyor ve çekimi size özel şekillendiriyoruz.

Bu sene keyifle hayata geçirdiğimiz projelerden biri oldu stil danışmanı ile gerçekleştirdiğimiz konsept çekimler. Çiftlerin başka bir çekimde görüp de aynısını kendisine uygulaması kimi zaman iyi olsa da çoğu zaman hüsranla sonuçlanabiliyordu. Bunun yerine daha özgün bir fikirle yola çıktık, kişiye özel çekim yapmayı hedefledik. Görsel olarak birbirini tamamlayan ve fotoğrafta iyi duran öğelerden oluşan çekimleri nasıl yapıyoruz derseniz;

Çift olarak bize geldiğinizde önce yüz yüze görüşüyoruz ve sizi tanımak adına nelerden hoşlandığınızı öğreniyoruz. Amacımız sizi olduğunuz kişiden farklı bir kişiye dönüştürmekten ziyade sizi yansıtacak bir çekim yapmak olduğu için de her aşamasını beraber oluşturuyoruz.

Konsepti bazen sizin için bir anlamı olan bi şarkıdan yola çıkarak oluşturuyoruz, ya da bir film, bir renk dahi olabiliyor dayanak noktamız.

Konsepte karar verdikten sonraki aşama ise sevgili stil danışmanımız Gülşah ile kıyafet, takı, aksesuvar vb. parçaları seçmek oluyor. Burada tabi yıllardan beri bu sektörde olmamız sebebiyle bir çok marka ve isimle omuz omuza çalışmamızın getirisi büyük. Tamamen size özel oluşturulmuş ve sizi olduğunuz gibi gösterirken estetik bir bakış açısıyla yaptığımız çekimler bu sezon bizim en hevesle yaptığımız çekimlerden oldular.

Aşağıda sevgili Bürde ve Göksu ile gerçekleştirdiğimiz bohem fotoğraf çekimine ait kareleri göreceksiniz. İstanbul'da standart bir Save the Date planlarken fikirler birbirini kovaladı ve aşağıdaki fotoğrafları elde ettik. Siz de buna benzer bir konsept çekim gerçekleştirmek istiyorsanız ne yapacağınızı biliyorsunuz;) Buyurun iletişime alalım :)

#düğünfotoğrafçekim #düğünfotoğrafçısı #saklıgöldışçekim #şiledışçekim #ankarasavethedate #şilefotoğrafçekimi #düğünsineması #düğünklibi #belgradormanı #düğün #savethedate #bohemfotoğrafçekimi #bohemiasavethedate #bohochick #konseptfotoğrafçekimi #sonbahardüğünü #rustik #istanbulhoneymoonphotography #istanbulbestweddingphotographer #düğünbelgeseli #istanbulsavethedate #stildanışmanı #konseptçekim

472 görüntüleme

info@deryaengin.com

© 2017 all rights reserved by Derya Engin

Istanbul belgesel düğün fotoğrafçısı

  • Instagram - Black Circle
  • Vimeo
  • Facebook - Black Circle