Bir Covid19 Nikah hikayesi / Gamze & Hakan

Ve 2020'nin ilk blog postuyla karşınızdayım!

Nasıl bir yıl geçirdik, bir ben bir Allah bilir demeyeceğim nitekim tüm Dünya olarak hepimiz aynı zorlu süreçlerden geçtik ve hala geçiyoruz. "Ne olabilir ki?" sorusuna cevap olarak ihtimalleri sayarken aklıma hiç dünya çapında bir salgın gelmezdi. Tarihin çok enteresan bir yerine denk geldiğimizi düşünüyorum:)

Tabi "Neden?" diye yakınmak yerine biz de bu şartlar altında nasıl yaşanır kısmına odaklandık. Bir çok şey değişti, belki çok çok uzun bir süre hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. "Yeni normal" diye bir düzende yaşamaya başladık. Tabi bu süreçte en çok etkilenenlerden biri oldu topluca kutladığımız düğünler. Bu haliyle 2020 düğünleri tarihe geçecek diye düşünüyorum; maskeli nikahlar, uzaktaki sevdiklerle video görüşmeler, online nikahlara katılmalar ve bir sürü enteresanlıklara tanık olduk.

Gamze ve Hakan'ın nikahları da işte tam da sokağa çıkma yasaklarının bitmeye yakın olduğu dönemde, pandemi zamanı gerçekleşti. Tabi ki onlar da aile arasında 30 kişilik minimal bir nikah töreni yerine oldukça kalabalık bir düğün düşünüyorlardı. Ama 2020'nin bize yaptığı salgın sürpriziyle planlar değişti ve son dakika kararıyla Hakanlar'ın aile evinde sade bir nikaha evrildi. Zarif detaylar ve keyifli bir kutlamayla çok güzel bir güne şahitlik etmenin mutululuyla fotoğraflar videoyu paylaşıyorum.

Herkese sağlıklı ve bol dezenfektanlı günler:)


97 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

info@deryaengin.com

© 2017 all rights reserved by Derya Engin

Istanbul belgesel düğün fotoğrafçısı

  • Instagram - Black Circle
  • Vimeo
  • Facebook - Black Circle