Çalışma detaylarınız nasıldır?

Düğün, nişan, Save the Date, Trash the Dress, elopement, destinasyon düğünleri, konsept çekim ve aile çekimleri yapan bir ekibiz.  Tarzımızı, photojournalistik öğelerle birlikte doğal ve minimal olarak nitelendirebiliriz. 

Cuma, cumartesi ve pazar günleri sadece tüm gün düğün belgesel çekimleri alıyoruz. Save the date ve benzeri konsept çekimleri pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri yapıyoruz. 

Yıl içerisinde kendi özel hayatlarımıza, ailelerimize ve gezip görüp yaratıcılığımızı beslemeye vakit ayırmak istediğimiz için yalnızca 50 adet çiftle çalışma kararımız bulunmakta. Bu aynı zamanda bizimle çalışan çiftlerimize tüm yaratıcılığımızı ve enerjimizi verme fırsatı da sağlıyor. Bu sebeple düğün tarihiniz belli olur olmaz bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Çekim öncesi ne yapıyoruz?

Beraber çalışmaya karar verdikten sonra ilk önce uygun bir yer ve zamanda buluşuyoruz. Böylece hem tanışmış oluyor, hem de kahvelerimizi yudumlarken çekim günü detaylarını (yer, zaman, konsept vs) birlikte belirliyoruz. Düğün fotoğrafçısı ile çekimi yapılacak gelin damatların önceden tanışması oldukça önemli aslında. Böylece hem siz bizi tanımış oluyorsunuz-ki bu çekim günü bir yabancıya poz vermenin getirdiği gerilimi yok ediyor. Hem de biz sizi tanımış oluyoruz, tarzınız ve istekleriniz çerçevesinde çekimi size özel şekillendiriyoruz. 

Çekimleri nasıl gerçekleştiriyoruz?

Sizinle düğün günü ya da konsept çekim için başka kararlaştırdığımız vakit ve yerde buluşup çekime başlıyoruz. Sizin en özel anlarınızı fotoğraflayacak kişinin önceki çekimleri seçiminizde bir referans olacaktır. Çekimlerde aldığınız pakete bağlı olarak 1 fotoğrafçı, asistan ve istenirse video ekibi oluyoruz. Asistanımız genelde dış çekim esnasında rekleftör tutma, 2. kamerayı hazırlama, kimi zaman farklı açılardan aynı kareyi çekme gibi görevlerini yerine getiriyor. 

Tüm gün çekim ve dış çekim neleri kapsıyor?

Tüm gün çekim sabah gelinin saç-makyaj hazırlığıyla başlayıp akşam isterseniz düğün ilk dansından sonra, isterseniz gecenin sonuna kadar çekimle son bulan ortalama 8 veya 12 saatlik bir süreci kapsar. Tüm gün çekimi alan çift dış çekimi de almış olur, gün içinde ayrılan bir vakitte kararlaştırılan çekim mekanına gidip ortalama 2 saatlik bir çekim gerçekleştiririz.

Dış çekim ise yine önceden beraber kararlaştırdığımız çekim mekanında ortalama 2 saatlik çekimi kapsar. 

Kaç adet fotoğraf çekiyoruz?

 

2 saatlik çekimde ortalama 400-500 kare fotoğraf çekiyoruz. Bu fotoğrafların bir kısmını düzenleme aşamasında ayıklıyoruz, genelde seri olarak çekilen kareleri siliyor, geri kalan tüm kareleri teslim ediyoruz. Bu da ortalama 250-400 kare civarında oluyor.

Tüm gün çekimlerde ise ortalama 1000 civarı kare çekiyor, yine bunları eleyerek size 600-900 arasında fotoğraf teslim ediyoruz.

Çekim sonrası neler yapıyoruz?

 

Çekim bittikten sonra bizi bir 30-40 gün unutuyorsunuz:) Bu süre zarfında yukarıda bahsettiğimiz şekilde fotoğrafları ayıklayıp düzenliyoruz. Sonrasında fotoğrafların tümünü ufaltıp size WeTransfer aracılığıyla gönderiyoruz. Siz de albümde kullanılmasını istediğiniz ortalama 50-60 fotoğrafı seçip bize numaralarını yolluyorsunuz. Siz fotoğraf numaralarını gönderdikten sonra 3-5 gün içinde fotoğraf albümünüzü tasarlıyor ve hem kapak hem de iç sayfaları size mail aracılığıyla gönderiyoruz. Böylece albümünüzde de sürprize yer vermiyoruz, her aşamaya sizi dahil ediyoruz. Çekim kadar albümün, rengi, tasarımı, kalitesi de içinize sinmeli diye düşünmekteyiz. Siz onay verdikten sonra da albümünüzü matbaaya gönderiyoruz. Matbaa 10 iş günü içerisinde teslim ediyor. Baskı, renk, kalite kontrolünü yaptıktan sonra da albüm setiniz ve içinde tüm fotoğraflarınızın olduğu özel tasarım foto USB'nizi size kargo ile karşı ödemeli olarak postalıyoruz. 

Ne tür ekipman kullanıyoruz?

 

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark III

Canon EF 85 mm f/1.2 L II USM
Canon EF 70-200 mm f/2.8 L IS II USM 
Canon EF 16-35 mm f/2.8 L II USM 
Canon EF 50 mm f/1.4 USM 
Canon EF 24-105 mm f/4 L IS USM 

Canon EF 100 mm f/2.8 Macro USM

Sigma Art 35m  f/1.4 DG HSM 
Canon Speedlite 580EX II

Düğün filmi içinse video ekibimiz Sony aynasız serisini kullanmaktadır.

Fotoğraflarınızı ne kadar sürede teslim alıyorsunuz?

Yukarıda detaylarını verdiğimiz tüm süreç ortalama 6-8 haftayı bulmaktadır.

Verilen panoramik albüm setinin özellikleri nedir?

Tamamen sizin isteğiniz çerçevesinde size özel tasarlanan albüm 24 sayfa, 1.sınıf ipek fotoğraf kağıdına basılarak el yapımı olarak hazırlanır.

Kapağını nubuk, keten ya da fotoğraf kapaklı seçme imkanınız bulunmaktadır. Bunun dışında tüm fotoğraflarınızı özel tasarım ahşap USB belleklerde teslim etmekteyiz. 

nubuk düğün albümü
nubuk düğün albümü
panoramik düğün albümü