top of page

Sevgili Derya,

İlk tanıştığımız günden beri aramızda mükemmel bir sıcaklık, yakınlık ve arkadaşlık var. Sanki yıllardır birbirimizi tanıyormuş gibiydik. Fotoğraf çektirmek bizim için çok çok zor bir durumken sen bu durumu çok kolay ve zevkli bir hale getirerek harikalar yarattın. Hem Save the date hem de düğün çekimlerinde asla bitmeyen enerjin ile bize harika bir enerji verdin. Her kareye baktığımızda ayrı bir hikaye görüyoruz. Her bir fotoğraf ayrı ayrı yüzümüzü gülümsetmeye yarıyor. 

Seni tanıdıktan sonra fotoğraflara bakış acımız değişti. Sen fotoğraf çekmekten öte sanki bir hikayeyi betimliyorsun yaptığın işlerde. Bu nedenle de her bir kareye baktığımızda sanki her sahneyi yeniden yaşıyoruz. Bizce hayatındaki en gergin ve mükemmel olması için uğraştığın bir günde fotoğraf çekimleri en sanıcılı olan aktivitelerden biri fakat aynı zamanda en önemlisi de. Her şey uçup gidiyor ama anıları hatırlatan, gösteren en önemli unsur fotoğraflar oluyor. Biz de bu anları stresle değil kahkahalarla yaşattığın ve bu güzel anıları bize bıraktığın için çok teşekkür ederiz. 

Seni Seviyoruz

İdil & Alican

Bizim gibi fotoğraf çekiminde kasılıp sıkılacağını düşünen insanlar için Derya harika bir fırsat! Samimi tavrının yanında oldukça profesyonel bir insan ve işini severek yapmanın pozitif enerjisini size çok güzel bir şekilde yansıtıyor. 

Birbirimizi tanımak ve beklentilerimizi anlamak adına düğün öncesi yaptığımız Save the Date çekimine giderken "şimdi nasıl poz vereceğiz?" diye kara kara düşünürken, kendimizi bir anda kahkahalar atarken buluvermiştik. Üstelik ortamda kamera olduğunu bile unutmuştuk! 

Düğün günü ise, bizim için en güzeli o çok özel anların zamanda kaybolmadığını bilmekti. O gün, gözümüzü çevirdiğimiz her an Derya'yı ve O'nun muhteşem ekibini görmek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha hissettirdi.

Şimdi düğün dernek bitti. Artık o günkü eğlenceyi, heyecanı, dansı, mutluluğu tüm doğallığıyla bize tekrar yaşatan yüzlerce şahane fotoğrafımız var! Fotoğraflara baktıkça acaba ne gibi bir bahaneyle bir daha çekim yapsak diye düşünüyoruz :) 

Derya! Çok teşekkürler tüm emeklerin için. 

İyi ki tanıştık, iyi ki bizi sen çektin!

Aslı & Murat

Düğün günü, her şeyin mükemmel gitmesi için aylarca para ve emek harcadığınız; hayattaki en özel günlerinizden biri. Bunun beraberinde getirdiği bir çok stres faktörü de olabiliyor. O gün içerisinde bile bir çok organizasyon detayıyla uğraşmanız ve kritik son dakika kararları vermeniz gerekebiliyor. B planlarınız yoksa oracıkta bir B planı bulmaya ihtiyacınız olabiliyor. Bu açıdan, Derya ve ekibiyle çalışmak tam bir ayrıcalıktı. Katıldığı sayısız düğünden edindiği tecrübeyle Derya tam bir kriz çözücü. İçinden çıkamadığımız durumlarda bizi tecrübesiyle yönlendirerek büyük destek oldu. Derya; enerjisi inanılmaz yüksek ve mutluluk saçan bir insan. Düğün gününüz boyunca yanınızda böyle bir insanin bulunması inanılmaz bir hazine. Bizim için Derya bir düğün fotoğrafçısından çok daha öteydi. Şahsen ben tüm gün onun enerjisinden güç aldım ve ufak aksaklıkları onun fikirleriyle aşmak beni çok rahatlattı. Yaratıcılığıyla da çok güzel fotoğraflara ve videolara kavuşmamızı sağladi.

 

Sevgili Derya; sana bayılıyoruz :) Çalışma şeklin, enerjin, esnekliğin, liderliğin, tecrübenle bambaşkasın. Eşe dosta her koşulda gönül rahatlığıyla seni tavsiye ediyoruz. 

Zümrüt& Özkan - Balıkesir

Derya'yı internette araştırma yaparken bulduk ve portfolyosu bize çok çekici geldi, bu sebeple de kendisiyle çalışmaya karar verdik. Fotoğrafları aldığımızda tek düşüncemiz hepsinin çok MUHTEŞEM olduğu idi. Fotoğraf çekimi sırasında çok eğlendik, Derya müşterilerini mutlu etmek için kendi doğal yeteneğini fotoğrafa aktaran çok yaratıcı bir fotoğrafçı. Bizim için harika bir deneyimdi ve fantastik bir fotoğrafçıdan çok güzel karelerimiz ortaya çıktı.

Anna & Alex - Yunanistan

Vermemiz gereken milyonlarca karar,halledilmesi gereken yüzlerce iş içinde en kısa ve hızlı hallettiğimiz iş fotograf çekimi ve albümlerimizdi. Çünkü kasılmak istemedik, klasik gelin-damat olmak yerine fotoğraflarımıza her bakan için gülümseten birşeyler olsun istiyorduk ve ben kim ile çalışmak istediğimizi biliyordum. 

Derya ile klasik bir şekilde internette fotoğrafçı ararken karşılaştım ama beni asıl ona çeken o rastalı saçlarıydı. Giyimi, gülüşü, ah o konser fotografları..''Hah'' dedim, ''Budur!'' Bilirsiniz işte, bakarsınız ve enerjiniz tutar. Sonra mesajlaştık ve hadi buluşalım diyip kendimizi en sevdigimiz şeyde; kahvaltıda bulduk. Mekan ve çekim ile ilgili tavsiyelerini paylaştı bizimle Derya. Hayallerimizi sordu. '' Kasılmak istemiyoruz dedik'' sadece. İstedik ki en eğlendigimiz gece düğün gecemiz olacaksa kendimizi başka kime emanet ederdik ki? Deniz bebek yeni gelmişti ve biz annesini ondan alıp şahane bir ironi ile denizin orta yerine düğüne getirdik Derya'yı. İnanılmazdı. Planlı/plansız yüzlerce doğal fotografla hatıralarımız ölümsüz artık..

Günler sonra ilk bir kaç fotoğrafı bize gönderdiğinde hayranlıkla kendimize bakıp durduysak inanın hep Derya'nın suçu! 

Ve ekip: Hande! Deliler gibi beni güldürüp kırışık çıkmama sebep olan efsane  asistan, bitanesin.

Günler geçip bize o bilinen paket geldiğinde nutkumuz tutuldu. Tamam albümü biz seçtik,e fotoğrafları da görmüştük ama, ama işte... Anlayamazsınız! :)

Derya, eşim ve kendim adına bir sürü teşekkürü borç bildiğim insan. Bizi ''biz'' gibi gösterdiğin için,her baktığımızda her bir fotoğrafın ardında bir hikaye varmış gibi hissettirip gülümsettiğin için, bitmeyen gülümsemen ve sonsuz enerjin için iyi ki varsın! İyi ki sen vardın!

 

Doğuma görüşmek üzere! ;)

 

Serap & Serhat  - İstanbul

Bir insana yüzde yüz güven duymak nedir bilir misiniz? Ben bilirim çünkü Derya ve ekibiyle çalışırken bir an bile acaba nasıl çekti diye düşünmedim! Ona güvendim. Zira Derya benim kafamdaki aynaydı. Yanılmadığımı fotoğraflar elimize geçtiğinde bir kez daha anladım. Bu başarının altında yatan temel sebeplerden biri onun meslek deneyimi diğeri de iletişimde iyi olması. Derya işini yaparken; soruyor, öneriyor, ısrar etmiyor ve yeniliklere açık. Eğer işini iyi bilen biriyle çalışıyorsanız en deneyimsiz olduğunuz işin altından bile zevk ve başarıyla kalkabilirsiniz. Bunu unutmayın. Kendi adıma; çok eğlenceli, bol kahkahalı, sıfır stresli kısacası şahane bir deneyim yaşadım. Çoğul konuşmayı pek sevmem o yüzden bunlar benim düşüncelerim ama eşimle konuşurken de o hep, ‘çok iyi oldu’ deyip yüzüne kocaman bir gülümseme oturtuyor. Bizi mutlu eden ve gülümseten güzel kadın, sana ve ekibine çok teşekkür ederiz.

Gökçe & Melih - İstanbul

Derya, öncelikle bizimle tüm Paris sokaklarını yorulmadan ve sabırla dolaştığın için teşekkür ediyoruz. Bizi en çok iletişiminin kuvvetli olması ve enerjik oluşun etkilemişti. Sonucunda da bize çok güzel zaman geçirterek mükemmel hatıralar bıraktın. Bir sonraki çekimde görüşmek üzere!

Elif & Oğuzcan - Paris

Çift olarak fotoğraf çektirmeyi pek becerebilen insanlar değiliz. Bu yüzden de fotoğraflarımızı çeken ekibin çok iyi olması gerekliydi, uzun aramalar sonucu Derya hanımla tanıştık, çektiği fotoğraflar zaten tam hayalimizdekiler gibiydi, çekimde hiç bu kadar eğleneceğimi düşünmezdim. Gerçekten hem çok rahat bir çekim geçirdik hem de sonuçtan çok memnun kaldık, ekibine ve Derya hanımcığıma çook teşekkür ederim. 10. Senemizde bir çekim daha yaptıracağız, şimdiden rezervasyonumuzu yaptırıyoruz.

Janset & İldeniz - İstanbul

Fotoğraf makinesiyle yıldızı hiç barışmamış olan ben, daha ilk telefon konuşmamızda beni rahatlatan ve beklediğimden daha da muhteşem bir gün yaşatan Derya’ya çok teşekkür ederim. Fotoğraflarımız o kadar masalsı ki, baktıkça bakasım geliyor (yeni gelin hastalığı :)) Bu arada gerçekten, tam da istediğim gibi o kadar doğal ve içten fotoğraflarımız var ki Derya olmasa mümkün değil ben o pozları veremez, dağlara taşlara bakıyor olurdum. Herşey için çok teşekkür ediyorum :) Sevgiler.

Gökçe & Mustafa - Ankara

Derya ve ekibiyle çalışmak çok keyifliydi. Daha önce üç farklı fotoğrafçı ile çekim deneyimimiz olmuştu fakat Derya ve ekibiyle çalışırken uzun süredir tanışıyormuş gibiydik, kendimizi çok rahat hissedebildik böylece ortaya çok doğal fotoğraflar çıktı. Özellikle belgesel fotoğrafçılığı tercih ettiğimiz için çok mutluyuz. Aynı gün içerisinde hem dış mekan çekimi yaptık hem de düğün günümüzün tüm detaylarını içeren muhteşem karelerimiz oldu :)

Tülin & Mustafa - Lüleburgaz

Sırf Derya ve ekibi fotoğraflarımızı çeksin diye bir daha mı düğün yapsak diye bile düşündük :) Her anı çok keyifliydi. Biz yorulduk, onlar yorulmadı. Save the date ve düğün hikayesi (Fotoğraf + Video) çekimleri yaptık birlikte. Hayal edebileceğimizden de güzel işler ortaya çıktı. Evlenecek, doğum yapacak herkese de tavsiye ediyoruz :)

Selay & Batu Yağtu

Evliliğe hazırlık sürecindeki verilmesi gereken en önemli kararlardan bir tanesi fotoğrafçınızı seçmek... Geriye dönüp baktığınıza size kalacak tek şey, hafızanızdaki hatıralarınızı saymazsak, anınızı ölümsüzleştiren fotoğraflarınız oluyor. Bu yüzden her şeyiniz ne kadar güzel olsa da, bunları unutulmaz kılacak bir fotoğrafçıya ve ekibe ihtiyacınız var. Hazırlık sürecimizdeki verdiğimiz en hızlı ve emin kararımız Derya Engin Photograpy’yi seçmekti. Hakkında öyle güzel yorumlar duymuş, çektiği kareleri öyle beğenmiştik ki tereddüt etmedik bile. Şimdi ve umarım bundan 30-40 yıl sonra bile aynı fotoğraflara baktığımızda “iyi ki” diyebileceğimiz bir kararsın Derya’cığım. Tanıştığımız ilk günden bugüne samimiyetin, enerjin, içtenliğin, sorularıma olan sabrın hiç eksilmedi. Sevgimizi, aşkımızı senin yetenekli ve güzel objektifinden görmek bizi çok mutlu etti. Şu an evimizin en güzel köşelerini süslüyorlar. Yine-yeni-yeniden başka mekanlarda, farklı konseptlerde bir araya gelmek dileğiyle!

 

İpek & Ashkan

bottom of page